Jdi na obsah Jdi na menu
 


Strážci - Watchman ( část 1.)

25. 2. 2009

 

- Shrnutí filmu

 

Komiks Alana Moorea Watchmen je považován za vůbec nejlepšího zástupce ve svém žánru. Natočit podle něj film proto byla obrovská výzva. Hozenou rukavici nakonec zvednul Zack Snyder, muž který si vydobyl renomé režií adaptace komiksové verze řecké historie 300: Bitva u Thermopyl.

 

V úvodu nalezená mrtvola byla zaživa jistým Edwardem Blakem, který byl mezi superhrdiny známý pod přezdívkou Komediant. Evidentně násilná smrt nikoho neznepokojuje, svět má úplně jiné starosti. V kalendáři se píše rok 1985, venku zuří studená válka, která velmi reálně hrozí přerůst v nukleární střet světových velmocí. Maskovaní superhrdinové už dávno nejsou považování za ochránce lidstva, živoří na okraji společnosti a už jen vzpomínají na staré dobré časy. Světlou výjimkou je umíněný borec přezdívaný Rorschach, který za Komediantovou smrtí vidí rozsáhlé spiknutí, které má zlikvidovat nebo zdiskreditovat bývalé superhrdiny, a tím otevřít cestu daleko ambicióznějšímu a nechutnějšímu projektu. Ve snaze zabránit nejhoršímu se Rorschach pokusí zmobilizovat všechny své bývalé kolegy, z nichž opravdu nadpřirozené schopnosti má ve skutečnosti jen jeden. Jejich cílem bude strážit lidstvo. Kdo ale bude strážit je?

 

- Superhrdinové ve filmu

 

Dr. Manhattan -

 

Fyzik , který  se  nepodařeným pokusem jednou ocitl v experimentní komoře , kde byl rozdělán na atomy. Když silou vůle spojil své tělo , byl už modrý  s nadpřirozenými schopnostmi .  Mezi ně patří teleportování, umění vyrůst do  neomezené výšky , ovládání hmoty na dálku ...... . Ve filmu ho hraje herec Billy Crudup ( Velká ryba ).

 

Strážci - Watchmen

 

 

Rorschach -

 

Mstitel, který je nezlomně přesvědčen o tom , že při potírání zločinu je potřeba použít všech prostředků , třeba i značně brutálních . Hraje ho herec Jackie Earle Haley .

 

 

Strážci - Watchmen

 

 

 

Hedvábný přízrak -

 

 

Třicetiletá herečka  Malin Akerman  se stala kráskou jménem Laurie Juspeczyk , která své hrdinské povolání i přezdávku Hedvábný přízrak zdělila po matce .

 

http://blog.costumecraze.com/wp-content/uploads/2009/01/889100-adult-deluxe-watchmen-silk-spectre-costume-main.jpg

 

 

Sůva - 

 

Hrdina Dan Dreiberg , jenž kdysi bojoval s padouchy coby tak trochu batmanovský Sůva , ale který se po zákazu maskovaných ochránců zákona bezcílně plácá stereotypním životem , tloustne a uvadá. Herec hrající hrdinu se nazývá Patrick Wilson .

 

Strážci - Watchmen

 

Další dva hrdiny budou uvedeny  přístě v příspěvku Strážci - Watchman ( část 2.)

----------------------------------------------

              pokračování  tohoto příspěvku bude brzy na            

                                     mých stránkách . Bude to ale trvat nějaký čas 

                                      takže TRPĚLIVOST!

    --------pokračování   již brzy -------

 

Na co se máte těšit v pokračování ? -

 

- trailery k filmu

 

-  popis posledních dvou zbývajících hrdinových postav

 

- další důležité informace o filmu

 

 

Upoutávka na příště -

 ( obrázek  skoro všech hrdinů   . Jeden z hrdinů chybí , dokážete uhodnout jaký ? Odpovědi pište do komentáře dole ! )

Strážci - Watchmen

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Strážci - Watchman

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář